Gi̇ysi̇lerden yağ lekeleri̇ nasil çikarilir

Kızarmış ekmek üzerine zeytinyağı, mayonez yapımında mısır yağı, kızartmalarda fındık yağı... mutfakta ne çok yağ kullanılıyor! Eğer sen de mutfak işlerine tutkuluysan, mutlaka erzak dolabın yağlarla doludur ve muhtemelen yemek pişirirken kullandığın kıyafetlerinin üzeri de. Dert etme, bu usta bir aşçı için bile çok normaldir. Önemli olan yemek pişirme işi bittiğinde, bu lekelerin nasıl çıkarılacağını bilmektir! İşte adım adım yapılması gerekenler.

Step 1: ÖN İŞLEM YAP

Yağ lekeleri gibi yoğun lekeler malesef biraz su ve sabunla gitmezler! İşte bu yüzden, kumaşın liflerinden yağlı maddelerin ayrılmasını kolaylaştıracak doğru ürünlerle lekeli kumaşa ön işlem yapman gerekir. Tüm yağlı lekelerin üzerini ultra kusursuz püskürtme yapabilen ACE Ultra Köpük Ferahlık Etkisi sıkarak, kapla. ACE Ultra Köpük, çamaşır suyu içeren özel formülü sayesinde, en zor lekeleri yenmek için en mükemmel yardımcıdır. Ürünün etkisini göstermesi için 5 dakika bekle.

Step 2: ÇAMAŞIR MAKİNESİNE KOY VE ÇAMAŞIR SUYUNU EKLE

Ilk aşama sona erdiğinde, lekeli beyaz giysileri çamaşır makinesine koy. Yağ lekelerinin tamamen çıkmasını güvenceye almak için, ACE Klasik çamaşır suyunu, varsa özel çamaşır suyu gözüne belirtilen seviyeye ulaşıncaya kadar dök. Eğer çamaşır makinenin böyle bir bölmesi yok ise, ACE Klasik çamaşır suyunu yumuşatıcı kısmına dök. Veya, ön yıkama fonksiyonunu başlatıp, makine su alma alırken, 1 buçuk bardak (128 ml) ACE Klasik'i su akan göze dökebilirsin.

Step 3: DETERJANI EKLE VE YIKAMAYI BAŞLAT

Deterjanı bir dozlayıcı içine dök ve bunu çamaşır makinendeki çamaşırların üzerine yerleştir. Beyaz çamaşırlar için yıkamayı 40°C olarak ayarla ve uzun yıkama programını başlat.

AYŞE TEYZE'DEN BİR TAVSİYE DAHA

Giysilerini restoranda veya evin dışında iken yağ ile kirletirsen ne yapmalısınız? İşte hızlı bir müdahale için birkaç tavsiye: leke üzerine derhal talk pudrası, un veya mısır nişastası dök, kurumaya bırak ve tozu bir giysi fırçası ile çıkart.

Yıkamak için kullandığımız ürün

ACE Klasik

ACE Ultra Köpük Çiçek Kokulu, ACE Ultra Köpük Ferahlık Etkisi