Beyaz ayakkabılardan yağ lekeleri nasıl çıkarılır

Tam salataya yağ koyarken, o da ne? Ayakkabına da yağ damlamasın mı? Gerçekten zor bir durum: ayakkabılardan leke çıkarmak hiç de kolay bir şey değildir. Yine de birkaç şey yapmayı deneyebilirsin ve biraz dikkat ile ayakkabın ilk günkü gibi olabilir. Peki, nereden başlamalı? Burada önemli olan, ayakkabıların imal edildikleri malzemelerdir: eğer değerli bir deri veya süet malzemeden yapılmış iseler, uzman temizleme servislerine başvurmak en iyisi olacaktır. Ama eğer spor ayakkabı veya bez sneaker ayakkabılar söz konusu ise, bu işi evde de halledebilirsin.

Neye ihtiyaç duyacaksınız

1

Step 1: Lekelerin üzerine doğrudan müdahale et

Öncelikle lekelerin üzerine, onları tamamen örtecek şekilde, bol miktarda talk pudrası dök. Eğer talk pudrası yoksa, bunun yerine mısır nişastası veya normal un da kullanabilirsin. Pudranın mümkün olan en fazla yağı emebilmesi için bir süre bekle. Normalde 15/20 dakika beklemek bunun için yeterlidir. Bu süre sonunda, talk pudrasını bir giysi fırçası ile iyica fırçala.

2

Step 2: Çamaşır suyu ile lekeyi çıkar

Bu noktada leke kalıntılarına müdahale edebilirsin: Ayakkabının üzerine, yağ izlerinin olduğu yere doğrudan ACE Ultra Köpük Ferahlık Etkisi sık. Yoğun köpüğünün lekeleri iyice örttüğünden emin ol, ve 5 dakika beklemeye bırak.

3

Step 3: Durulama

Temiz bir mikrofiber bez al ve bunu suyla iyice ıslat. Güzelce sık ve köpüğü uyguladığın yerleri tamponlayarak iyice durula. Bu işlemi, ayakkabılar tertemiz oluncaya kadar, birkaç defa tekrar et. Sonra ayakkabıları doğrudan güneş ışığından veya diğer ısı kaynaklarından uzak olacak şekilde, açık havada kurumaya bırak. Yağ lekesi tamamen kaybolacaktır!

AYŞE TEYZE'DEN BİR TAVSİYE DAHA

Spor ayakkabıların ve bez sneaker ayakkabıların çamaşır makinesinde yıkanabileceklerini biliyor musun? Önemli olan, tüm kısımlarının kumaş veya lastik olmaları, ve ayakkabıların içlerinde karton tabanlıkların bulunmamasıdır. Tek başlarına veya maksimum bir başka çift ayakkabı ile onları çamaşır makinesine koy ve her zamanki deterjanınla birlikte maksimum 30°C sıcaklıkta, sentetikler için uygun bir programda yıka. Düşük devirdeki bir sıkma programı seç, veya bu aşamayı tamamen iptal et ve daha sonra ayakkabıları gölgede kurumaya bırak. Eğer ayakkabılarının beyaz kauçuk tabanlarını beyazlatmak için basit bir çözüm arıyorsan, çamaşır suyu bazlı ACE Ultra Köpük Ferahlık Etkisi'ni kullanabilirsin, köpük halindeki özel formülü sayesinde, ayakkabılarındaki kiri, ovalamaya gerek kalmadan söker, atar.

Yıkamak için kullandığımız ürün

ACE Ultra Köpük Çiçek Kokulu, ACE Ultra Köpük Ferahlık Etkisi