Kumaşlardan tükenmez kalem lekesi nasıl çıkarılır ?

Sayfa sana yetmedi de masa örtüsü üzerine yazmaya devam mı ettin? İyi yaptın, çünkü ilham perisi kapıyı çaldığında, akla gelen fikir hafızada hiçbir iz bırakmadan kaybolup gitmeden, anı değerlendirmek gerekir. Ama şimdi her şey yazıya döküldüğüne ve notlar daha uygun bir ortama kayıt edildiğine göre, kumaştaki tükenmez kalem lekesini nasıl çıkaracaksın? Şaka bir yana, tükenmez kalem mürekkebinin lekesi her zaman için büyük bir dert olmuştur: bak bu sorunu nasıl çözebilirsin!

Neye ihtiyaç duyacaksınız

1

Step 1: Lekeyi tamponla

Tükenmez kalem lekeleri içeren kumaşların yıkanmasında uygulanacak birinci aşama hiç kuşkusuz, tamponlama aracılığıyla lekenin üst kısmının emdirilmesidir. Problemli kısmın altına bir havlu koy ve çamaşır suyu ile ıslatılmış bir bez ile tükenmez kalem lekesini tamponla. Bunun için: eğer tamamen beyaz ve dayanıklı kumaşlar söz konusu ise, ACE Ultra Ferahlık Etkisi.

2

Step 2: Suda beklet

Bir diğer temel aşama suda bekletmektir. Bu özel kalemlerin mürekkebi, gerçekten de ultra-hızlı kuruyan tiptedir ve bu nedenle kumaşların liflerine derinlemesine ve inatçı bir şekilde nüfuz eder. Giysileri su ile dolu (10 litre) bir leğen içine koy ve tükenmez kalem lekelerinin üzerine 1 bardak (85 ml) ACE Ultra Ferahlık Etkisi’nden dök. Bu durumda bekletme süresi yaklaşık 20 dakika olmalıdır.

3

Step 3: Çamaşır makinesine koy ve yıkamayı başlat

Suda bekletme aşaması sona erdiğinde, çamaşır makinesinde normal yıkama ile devam et. Bu amaçla, her zaman kullandığın normal sıvı deterjanı kullanabilirsin ama daha iyi bir sonuç için, onu önce bir dozlayıcı içine koy ve makine sepetinde çamaşırların üzerine yerleştir. Sonrasında, yıkamayı beyaz ve dayanıklı kumaşlar için 40°C ve diğer tüm tipler için 30°C olarak ayarla.

4

Step 4: Çamaşır suyunu dök ve yıkamayı başlat

Suda bekletme aşamasında ayrılmış ve çamaşırların grileşmesine yol açabilecek mikro mürekkep partiküllerinin dağılmalarını önleyebilmek amacıyla, bu aşamada da katkı maddesi olarak bir miktar daha çamaşır suyu kullanmanı tavsiye ederiz. Kumaşlar tamamen beyaz ve dayanıklı iseler, ACE Ultra Ferahlık Etkisi 'ni belirtilen seviyeye ulaşıncaya kadar özel bölmesi içine dök. Kullanım esnasında üstünü kirletebileceğinden endişe duyma, çünkü yoğun formülü sayesinde maksimum kontrol sende olacak ve en nihayet sıçramalara elveda diyebileceksin! Ama eğer çamaşır makinenin böyle bir bölmesi yok ise ve başka katkı maddeleri kullanmayı da düşünmüyorsan, çamaşır suyunu yumuşatıcı kısmına dök, bunun dışında, ön yıkama fonksiyonunu başlatıp makine su alma işlemini sürdürürken, 1 buçuk bardak (128 ml) ACE Ultra Ferahlık Etkisi 'ni ön yıkama bölmesi içine koyabilirsin. Işlemi tamamlamak için, yıkamayı başlat. Çamaşırlar en sonunda tüm tükenmez kalem lekelerinden kurtulmuş olacaklar!

5

Step 5:

AYŞE TEYZE'DEN BİR TAVSİYE DAHA

Çamaşırları yıkamadan önce, onları birbirinden ayırmak için zaman kaybetmek istemiyor musun? Önceden yap! 4 veya daha fazla bölmesi olan bir çamaşır sepeti al ve bu bölmelerden her birini belli bir tip çamaşır için ayır: beyazlar, hassas renkliler, koyu renkliler, yünlüler, vs. Hata yapmamak için her bölmenin kapağı üzerine etiketler koy ve kumaşları, sepet içine koyarken birbirinden "ayır".

Yıkamak için kullandığımız ürün

ACE Güçlü Temizlik & Hijyen