Beyaz gi̇ysi̇lerden keçeli̇ boya kalemi̇ lekesi̇ nasil çikarilir

Çocuk bu, yaramazlık kaçanılmaz. Boyalı kalemlerle oynadıkları zaman, kazaları önlemek neredeyse imkansız olur. Bu durumlarda, boyaların üçte biri kağıt üzerine, diğer bir kısım ellere ve yaklaşık %30'luk kısım ise giysiler üzerine dağılır. Kağıt halinden memnun ve eller iyi bir sabunla temizleniyor olabilir, ama giysilerdeki keçeli boya kalemi lekelerini nasıl çıkaracaksın? Biz senin yanındayız: işte tüm talimatlarıyla birlikte kılavuzumuz.

1

Step 1: YIKAMADAN ÖNCE BOYAYI YUMUŞAT

Bu durumda, giysileri hemen çamaşır makinesine koymak ve boyalı kalem kutusunun üzerinde görülen "süper-yıkanabilir" vaadinin boş olmadığını ummak, yeterince iyi bir fikir değildir. Leke çıkarma işlemlerini, artık kumaş liflerinin içine nüfuz etmiş olan keçeli boya kalemlerinin boyalarını yumuşatacak bir ürün ile kolaylaştırmak çok daha iyi bir fikirdir. Lekelerin olduğu yere biraz ACE Ultra Köpük Ferahlık Etkisi sık, temiz bir diş fırçası ile hafifçe ovalayarak ürünün derinlemesine nüfuz etmesini sağla ve 5 dakika bekle.

2

Step 2: ÇAMAŞIR MAKİNESİNE KOY VE KATKI MADDESİNİ DÖK

Ön işlem ürünü görevini yerine getirdiğinde, doğru katkı maddesini dök. ACE Klasik çamaşır suyunun eklenmesi, deterjanın temizleyici etkisini güçlendirecek, boyalı kalemin tüm lekelerinin yok edilmesini sağlayacak ve giysilerin liflerini koruyarak aynı zamanda bunlara hijyen sağlayacaktır. Eğer giysiler tamamen beyaz ve pamuklu gibi dayanıklı bir kumaştan yapılmış ise, ACE Klasik çamaşır suyunu, belirtilen seviyeye ulaşıncaya kadar özel bölmesi içine dök. Eğer çamaşır makinenin böyle bir bölmesi yok ise ve başka katkı maddeleri kullanmayı da düşünmüyorsan, çamaşır suyunu yumuşatıcı kısmına dök, bunun dışında, ön yıkama fonksiyonunu başlatıp makine su alma işlemini sürdürürken, 1 buçuk bardak (128 ml) ACE Klasik'i ön yıkama bölmesi içine koyabilirsin.

3

Step 3: DETERJANI DÖK VE YIKAMAYI BAŞLAT

Sıvı deterjan kullanmanın hiçbir sakıncası yok, ama daha iyi bir sonuç için, onu önce bir dozlayıcı içine koy ve makine sepetinde giysilerin üzerine yerleştir. En sonunda, giysilerin renklerine ve kumaş tipine uygun bir programı ayarlayıp yıkamayı başlat.

4

Step 4: GİYSİLERİ KURUTMADAN ÖNCE KONTROL ET

Giysilerin kurutma makinesi veya çamaşırlık üzerinde kurutulması işlemi ile devam etmeden önce, keçeli boya kaleminden hiçbir izin kalmadığından emin ol. Eğer hala mevcutlarsa, bir ikinci yıkama daha yap. ACE'nin etkisi sayesinde, çocuklarının giysileri en sonunda, tüm keçeli boya kalemi lekelerinden kurtulmuş olarak ışıldamaya devam ederler!

ELDE YIKAMA

Giysilerin etiketlerini daima oku ve elde yıkanmaları gerekiyorsa, aşağıdaki basit işlemleri yerine getir. Beyaz giysiler için, bir leğen içine 10 litre su ile 1 bardak (85 ml) ACE Klasik ekle ve deterjan koymadan çamaşırları 20/30 dakika bu suda beklet. En sonunda, çamaşırları durula ve her zaman kullandığın deterjan ile yıka.

ACE Klasik

ACE Ultra Köpük Çiçek Kokulu, ACE Ultra Köpük Ferahlık Etkisi