Kumaşlardan çam reçi̇nesi̇ lekesi̇ nasil çikarilir

Denizin karşısındaki çamlık içinde yürüyüş yaparken, manzarayı izlemek için seni davet eden rahat bir bankın çağrısına mı uydun? Buna nasıl dayanılır! Ne yazık ki manzaranın güzelliğine tutsak olan gözlerin, banktan doğruca pantolonuna geçen o sinsi reçine damlalarını fark edemedi. Reçineyi kumaşlardan sökmek inanılmaz bir güç gerektirir... veya belki de sadece doğru ürün yeterlidir! Kumaşlardan reçine lekelerini çıkartmak için bu metodu dene. NEYE İHTİYACIN OLACAK?

Neye ihtiyaç duyacaksınız

1

Step 1: LEKELERİN YERİNİ SAPTA

Lekeli giysileri, en gizli noktalar da dahil olmak üzere iyice kontrol et, çünkü reçine lekeleri normalde gözden kaçabilen yerlere sabitlenirler, mesela pantolon veya eteklerin arka kısmı, ceket ve gömleklerin dirsek yerleri veya vücudun diğer dayanma noktaları gibi.

2

Step 2: BUZ KÜPLERİNİ KULLAN

Lekelerin bulunduğu yere buz küplerini sür ve soğuğun onları "dondurmasını" bekle. Reçinenin sertleştiğini fark ettiğin anda, onu bir spatula ile çıkartmayı dene. Bu işlem ile lekenin en önemli kısmını sökmüş olacaksın, ama hala biraz daha, özellikle de liflerin iç kısımlarında lekeler kalacaktır, o yüzden işleme devam et.

3

Step 3: ÖN İŞLEM YAP

Tamamen beyaz olan kumaşlar için ACE Ultra Köpük Ferahlık Etkisi sık. Köpük halindeki çamaşır suyu içeren özel formülü sayesinde, tüm reçine lekelerine etkili ve kusursuz bir biçimde saldıracaktır. Ürünün, lekeleri tamamen örtmesini sağla ve 5/10 dakika etkisini göstermesini bekle.

4

Step 4: ÇAMAŞIR MAKİNESİNE KOY

Bu aşamada en küçük reçine kalıntılarının da çözülmüş olması ve lekelerin yok olmuş olmaları gerekir. Bundan sonra tek yapman gereken, çamaşır makinesinde çamaşırlara normal bir yıkama yapmak: deterjanı dozlayıcı içine dök ve bunu makine sepetindeki çamaşırların üzerine yerleştir; beyazlar için sıcaklığı 40°C'ye ayarla.

5

Step 5: KATKI MADDESİNİ KOY VE YIKAMAYI BAŞLAT

Kumaşlardan tüm reçine lekelerinin yok edildiğinden emin olmak için, yıkama anında biraz daha ACE Klasik çamaşır suyunu, belirtilen seviyeye ulaşıncaya kadar özel bölmesi içine ekle. Ama eğer çamaşır makinenin böyle bir bölmesi yok ise ve başka katkı maddeleri kullanmayı da düşünmüyorsan, bunu yumuşatıcı kısmına dök, bunun dışında, ön yıkama fonksiyonunu başlatıp makine su alma işlemini sürdürürken, 1 buçuk bardak (128 ml) ACE Klasik'i ön yıkama bölmesi içine koyabilirsin.

ELVEDA REÇİNE LEKELERİ!

ELDE YIKAMA

Eğer beyaz çamaşırlarının elde yıkanması gerekiyorsa, bunları su ile dolu (10 litre) bir leğen içine daldır ve 1 bardak (85 ml) ACE Klasik ekle. Sonra 20/30 dakika için başka deterjan eklemeden beklemeye bırak. Takiben, çamaşırı durula ve her zaman kullandığın deterjan ile yıka. En sonunda bol su ile durula.

AYŞE TEYZE'DEN BİR TAVSİYE DAHA

Çam reçinesi ile kirlenmiş pantolonumla arabaya oturmuşsam ne yapmalıyım? Arabanın döşemesindeki reçineyi, terebentin emdirilmiş bir bez ile lekeleri tamponlamak suretiyle giderebilirsin.

Yıkamak için kullandığımız ürün

ACE Klasik

ACE Ultra Köpük Çiçek Kokulu, ACE Ultra Köpük Ferahlık Etkisi