Beyaz masa örtüsünden meyve suyu lekeleri̇ nasil çikarilir

Güzel bir akşamüstü akrabalar veya dostlarla yapılacak en iyi şey nedir, bilir misin? Kanepenin üzerinde biraz muhabbet veya sağlığına düşkünler için açık havada yapılacak güzel bir yürüyüş. Her halükarda, tabi ki çamaşır yıkamak değil! Bu arada, masa örtüsü üzerindeki meyve suyu lekeleri senin dönmeni bekleyerek orada kalırlar, tabi bu süre içinde iyice kururlar ve onları çıkartmak böylece zor bir göreve dönüşür. Kurumuş meyve suyu lekelerini çıkartmak tüm becerini ama öncelikle doğru ürünü ortaya koymanı gerektirir. En başarılı strateji, pek çok adımdan oluşmaktadır ama eğer onları sabırla ve kararlılıkla yerine getirirsen, sonuç kusursuz olacaktır.

1

Step 1: ÖN İŞLEM YAP VE ETKİSİNİ GÖSTERMESİNİ BEKLE

Eski bir leke hep kuru ve serttir ve masa örtüsünün üzerindeki meyve suyu lekesi bir istisna değildir! Işte bu yüzden uygulanması gereken ilk şey, ona ön işlem yapmaktır. Bu şekilde, meyve suyu lekeleri liflerden daha kolay bir biçimde ayrılacaklardır. Şimdi, doğru katkı maddesini seç. Eğer masa örtün tamamen beyaz ise, lekeleri tamamen kaplayıncaya kadar doğrudan üzerlerine ACE Klasik dök ve ürünün liflerin arasına nüfuz etmesi için iyice ovuştur. Yıkamadan önce 10 dakika bekle.

2

Step 2: ÇAMAŞIR MAKİNESİNE KOY VE KATKI MADDESİNİ EKLE

Şimdi, masa örtünü çamaşır makinesine koy ve "lekeleri-yok etme" işlemini tamamlamak için, çamaşır suyu ekle. Beyaz masa örtülerinden lekelerin çıkarılması için, ACE Klasik çamaşır suyunu belirtilen seviyeye ulaşıncaya kadar özel bölmesi içine dök. Ama eğer çamaşır makinenin böyle bir bölmesi yok ise ve başka katkı maddeleri kullanmayı da düşünmüyorsan, çamaşır suyunu yumuşatıcı kısmına dök, bunun dışında, ön yıkama fonksiyonunu başlatıp makine su alma işlemini sürdürürken, 1 buçuk bardak (128 ml) ACE Klasik'i ön yıkama bölmesi içine koyabilirsin.

3

Step 3: DETERJANI KOY VE YIKAMAYI BAŞLAT

Her zaman kullandığın deterjanı ekle. Bu noktada, beyaz masa örtüsü için 40°C'de bir yıkamayı ayarla. En son olarak yıkamayı başlat.

AYŞE TEYZE'DEN BİR TAVSİYE DAHA

İdeal bir sonuç için, çamaşır makinesinde çamaşır yıkadığın her sefer, sıvı deterjanı bir dozlayıcı içine koyup, sonrasında makine sepetinde doğrudan çamaşırların üzerine yerleştir.

Yıkamak için kullandığımız ürün

ACE Klasik