Kumaşlardan çimen lekeleri nasıl çıkarılır

Doğa harikuladedir ve bazen atıştırmalıklarla dolu bir sepet, bir masa örtüsü ve pırıl pırıl güneşli bir gün, onun tadını doyasıya çıkarmak için yeterlidir. Lakin çimenlere uzanmak, bir masa örtüsü veya bir battaniye sermek beraberinde bazı riskler de taşımaktadır! Aynen o çıkmak bilmez inatçı yeşil lekelerin yaptığı gibi. Giysiler üzerindeki çimen lekeleri gerçekten de baş belasıdır, bu yüzden bu durumlarda ağır silahları meydana koymak gereklidir. Işte bunları yok etmek için en iyi hücum planı şöyledir:

Neye ihtiyaç duyacaksınız

1

Step 1: Lekelere ön işlem yap

Dikkatli bir şekilde, o en küçük yeşilimsi alanları bile geride bırakmadan, çimen lekesi olan tüm alanları sapta. Bir ön işlem ürünü dökerek her lekeye hücum et ve sonra birkaç dakika bekletmeyi unutma. Tamamen beyaz ve dayanıklı kumaşlar için, en iyi ürün ACE Klasik çamaşır suyudur. Bekleme süresi sona erdiğinde, çimen lekeleri yumuşamış ve ayrılmış olacaklardır.

2

Step 2: Çamaşır makinesine koy ve deterjanı ekle

Lekeleri kumaşlardan tamamen söküp atmak için, normal yıkama ile devam etmen yeterlidir. Ön işlem yaptığın beyaz giysileri çamaşır makinesine koy ve deterjanı dozlayıcı içine dök, bunu da makine sepetindeki çamaşırların üzerine yerleştir.

3

Step 3: Katkı maddesini koy ve yıkamayı başlat

Çimen lekeleri üzerinde kesin zafer elde etmek için, beyaz çamaşırların yıkanması esnasında ön işlem için seçilen versiyondaki ACE çamaşır suyunu ekle. Bu, işlemi daha etkin hale getirmeye yarayacaktır. Tamamen beyaz ve dayanıklı kumaşlar için, ACE Klasik çamaşır suyunu belirtilen ölçülerde özel bölmesi içine dök. Ama eğer çamaşır makinenin özel çamaşır suyu gözü yok ise, bunu yumuşatıcı kısmına dök, ön yıkama fonksiyonunu başlatıp makine su alma işlemini sürdürürken, 1 buçuk bardak (128 ml) ACE Klasik'i su akan göze dökebilirsin.

Elveda çimen lekeleri!

Yıkamanın sonunda, ACE'nin tavsiyelerine uyduğun için, beyaz çamaşırlarından her türlü çimen lekesini çıkarmış, onları temiz ve ışıldayan eski hallerine geri döndürmüş olacaksın!

Elde yıkama

Eğer beyaz çamaşırların elde yıkanması gerekiyorsa, bunları su ile dolu (10 lt) bir leğen içine koy ve 1 bardak (85 ml) ACE Klasik ekle. Sonra 20/30 dakika için başka deterjan eklemeden beklemeye bırak. Sonrasında, çamaşırları durula ve her zaman kullandığın deterjan ile yıka. En sonunda bol su ile durula.

AYŞE TEYZE'DEN BİR TAVSİYE DAHA

Bir etiket nasıl okunur biliyor musun? Kolay! Etiketin üzerinde küçük bir leğen sembolü gördüğün zaman, bu giysinin elde veya çamaşır makinesinde yıkanabileceği anlamına gelir. Bu leğen içerisine bir de sayı yerleştirmişlerse, genel olarak, ayarlanması gereken maksimum yıkama sıcaklığından söz ediliyor demektir (örn: 30=30°C, 40=40°C vs.); eğer leğen içinde bir el sembolü yer alıyorsa bu, çamaşırın sadece elde yıkanması gerektiği anlamına gelir; eğer leğen sembolü üzerine bir çarpı çizilmişse bu, giysinin su ile yıkanamaz olduğu ve bir kuru temizlemeciye başvurulması gerektiği anlamını taşır.

Yıkamak için kullandığımız ürün

ACE Klasik