Pamuklulardan kahve lekeleri nasıl çıkarılır

Pamuklu kumaşları seviyor musun? İyi yapıyorsun! Çünkü tüm dokumalar arasında kesinlikle en iyisi odur. Pamuklular serindir, hava aldırır, ten ile temas sırasında hafif ve yumuşaktır. Yaz ayları için mükemmeldir, çünkü cildinin kuru kalmasını sağlar. Kış için de öyledir, çünkü cildinin kazakların yünü ile doğrudan temasını önler. Kısaca pamuklular, her mevsim için mükemmel bir seçimdir, özellike üzerindeki lekeleri kolay çıkarabiliyorsan. Öyle ya, lekeler sürekli pusuda bekler, tıpkı kahve lekeleri gibi... Fazla kaynar bir kahve, biraz dikkatsiz bir garson ve lekenin oluşması kaçınılmazdır. İşte bu kahve lekelerinden kurtulmanın yolları.

Neye ihtiyaç duyacaksınız

1

Step 1: Lekelere çamaşır suyu ile ön işlem yap

Neyse ki beyaz pamuklu kumaşlar ile güvendesin: üstlerindeki lekeleri gidermek oldukça kolaydır ve birkaç basit aşama gerektirir. Kumaşların üzerindeki kahve lekelerini belirle ve mükemmel sonuç için, bu lekelerin üzerine çamaşır suyu bazlı ACE Ultra Köpük Ferahlık Etkisi’ ni sık. Lekeye etki etmesi için, yıkamadan önce 5 dakika bekle.

2

Step 2: Çamaşır makinesine koy

Beyaz pamuklu çamaşırlarını, çamaşır makinesine yerleştir ve 40°C sıcaklıkta, uygun bir program ayarla. Her zaman kullandığın normal deterjanı ekle, ve normal şekilde yıka. Eğer bir sıvı deterjan kullanıyorsan, onu bir dozlayıcı içine döküp, makinenin içerisindeki çamaşırlarının üzerine yerleştirmeni öneririz.

3

Step 3: Dök ve yıkamayı başlat

Kahve lekeleri gibi zorlu lekeleri yenmek için, sadece ön işlem yeterli olmayacaktır: bunun için ACE Güçlü Temizlik & Hijyen var. Ürünü eğer varsa çamaşır makinenin özel çamaşır suyu gözüne belirtilen seviyeye ulaşıncaya kadar dök. Ama eğer çamaşır makinenin böyle bir bölmesi yok ise, ACE çamaşır suyunu yumuşatıcı kısmına dök. Veya ön yıkama fonksiyonunu başlatıp, makine su alma işlemini sürdürürken, 1 buçuk bardak (128 ml) ACE Güçlü Temizlik & Hijyen'i su akan göze dök. Sonra, beyaz çamaşırlar için uygun olan uzun yıkama programını başlat.

4

Step 4: Gölgede kurut

Çamaşırlarını kurutma makinesinde veya açık havada kurut, ama doğrudan güneş ışığına maruz kalmalarına izin verme, çünkü bu beyaz pamukluların sararmasına yol açabilir.

AYŞE TEYZE'DEN BİR TAVSİYE DAHA

Herhangi bir ürünü, bir kıyafetinin üzerinde kullanırken, kullanmadan önce kıyafetinin görülmeyen bir kısmında mutlaka bir deneme yap: böylece ürünün kumaş tipine uygun olmamasından doğabilecek zararları önlemiş olursun!

Yıkamak için kullandığımız ürün

ACE Güçlü Temizlik & Hijyen

ACE Ultra Köpük Çiçek Kokulu, ACE Ultra Köpük Ferahlık Etkisi