Duvarlardan kahve lekeleri nasıl çıkarılır

Cezvede kahveni hazırlarken ummadığın bir anda kahve taşabilir. Başına böyle bir şeyin gelmesi durumunda, öncelikle kendini güvenceye al ve mümkün olan en kısa zamanda ocağı söndür. Umulmadık kazalar olabilir, sakın dert etme! Duvardaki kahve lekeleri mesela: onların nasıl çıkarılacağını biliyor musun? Senin için harika önerilerimiz var!

Neye ihtiyaç duyacaksınız

1

Step 1: Su ve çamaşır suyu karışımı hazırla

Bu tip bir lekeye karşı yapılacak ilk şey, öncelikle lekelenen yüzeyin nasıl bir duvar yapısına sahip olduğunun kontrol edilmesidir. Eğer yüzey beyaz alçı panelden ise, normal çamaşır suyu kullanabilirsin, ama suyla dikkatlice seyreltilmiş olması gerektiğini unutma. Gözenekli olmayan tüm yüzeyler için ideal olan ACE Klasik çamaşır suyundan 1 bardağı (85 ml), bir kova içinde 5 litre su ile karıştırarak bir çözelti hazırla.

2

Step 2: Çözeltiyi lekeler üzerine uygula

Temiz ve kuru bir pamuklu bez al, ve bunu hazırlamış olduğun ACE çamaşır sulu karışımla ıslat. Bezi iyice sıktıktan sonra, duvardaki mevcut kahve lekelerini dikkatlice bezle tamponlayarak temizle. Hafifçe bastır ve kahveli olan kısmın, kullanmakta olduğun bez üzerine geçtiğini fark ettiğinde, bezin temiz olan farklı bir kısmı ile tamponlamaya devam et.

3

Step 3: Kuru bir bez ile kurula

Kahve lekelerinin tamamıyla kaybolduklarını görür görmez, kuru ve temiz bir mikrofiber bez al ve bununla su ve çamaşır suyunun fazlasını temizle. Elinden geldiğince kurula ve duvar tamamen kuruyuncaya kadar, odayı iyice havalandır.

Elveda kahve lekeleri!

Temizlemek için kullandığımız ürün

ACE Klasik