Çamaşır makinesi nasıl temizlenir

Her gün dağ gibi çamaşır yıkıyorsun: beyazlar, renkliler, narinler, yünlüler, spor kıyafetleri vs. Yıkama üstüne yıkama ama biliyor musun hep daha fazla kirlenen ne? Çamaşır makinen! Evet, çünkü deterjan ve yumuşatıcı kalıntıları, kireç izleri, tüyler ve toz onu öylesine tıkıyor ki, bunun sonu isyan etmeye bile varabilir ve bundan en çok etkilenecek olan da çamaşırlarındır. Bu yüzden, arada bir onu yıkaman senin için iyi olur ama bir çamaşır makinesi nasıl yıkanır biliyor musun?

Neye ihtiyaç duyacaksınız

1

Step 1: Bölmeleri yerlerinden çıkar ve bunları çamaşır suyu ile temizle

Çamaşır makinesinin bazı kısımları yerlerinden çıkartılıp, akan suyun altında yıkanabilir. Deterjan ve katkı maddesi bölmelerinden söz ediyoruz. Bölmeleri yerlerinden çıkarttığında, onların mutlaka deterjan veya yumuşatıcı kalıntıları ile kaplanmış olduklarını göreceksin. Bunları, içinde sıcak su olan bir leğen içine koy, ve safsızlıkların tamamen çözünmelerini sağlamak için bir süre burada beklet. Daha sonra bölmelerin üzerine ACE Ultra Köpük Ferahlık Etkisi sık: köpük halindeki, çamaşır suyu içeren formülü sayesinde etrafa sıçramaz, temizler ve beyazlatır. En sonunda, bölmeleri su altında durula ve yeniden yerlerine tak.

2

Step 2: Tahliye filtresinin temizlenmesi

Tahliye filtresi de yerinden çıkartılabilir ve bu mutlaka düzenli olarak yapılmalıdır. Normalde, sağ alt tarafta bulunan kapağı aç ve filtreyi çıkar, sonra onu muhtemelen çamaşır makinesinin deliklerini tıkayan tüylerden ve ipliklerden temizle. Bunların yanı sıra filtre içinde kazaen çamaşırların içinde kalmış ve makineyi hiç terk etmemiş olan madeni para, saç tokası veya diğer küçük ebatlı nesneleri de bulman olasıdır. Filtreyi suyun altında yıka ve burada da ACE Ultra Köpük Ferahlık Etkisi kullan, sonra yeniden yıka. Filtreyi tekrar yerine koy ve kapağını kapat.

3

Step 3: Makine sepetinin contasının ve kapağının temizlenmesi

Mikrofiberden bir bez üzerine yine biraz ACE Ultra Köpük Ferahlık Etkisi çamaşır suyu sık ve bezi makine sepetinin contasının dış kenarı ve iç kenarı üzerinden geçirerek temizle. Aynı şeyi kapağın iç kısmı üzerine de yap.

4

Step 4: Boş bir çevrim yap

Çamaşır makinesinin erişemediğin tüm iç kısımlarını temizlemek amacıyla 60°C sıcaklığa ayarlayacağın boş bir yıkama çevrimini başlat. Deterjan ekleme ama yıkama sepeti içine doğrudan ACE Klasik dök. Elektrik enerjisi sarfiyatını azaltmak için akşam kuşağını kullanmanı tavsiye ederiz.

AYŞE TEYZE'DEN BİR TAVSİYE DAHA

Çamaşır makinesinin dış kısımlarının da düzenli olarak temizlenmesi gerektiğini hatırlatırız. "Evde hazırlanabilen" pek çok çözüm vardır ama eğer sıradan temizliğin dışında hijyen etkisi de elde etmek istiyorsan, mikrofiber bir bez al ve üzerine çamaşır suyu bazlı ACE Ultra Köpük Çiçek Kokulu sık.

Yıkamak için kullandığımız ürün

ACE Klasik

ACE Ultra Köpük Çiçek Kokulu, ACE Ultra Köpük Ferahlık Etkisi