Ayakkabılar çamaşır makinesinde nasıl yıkanır

Beyaz tenis ayakkabıları mükemmeldir... ama tenis kortu kırmızı toprak değilse! Beyaz bez sneaker ayakkabılar çok güzeldir...ama yağmur yağmıyor ve her taraf çamur olmamış ise! Ama bizim için kırmızı toprak ve çamur sorun değildir, neden biliyor musun? Çünkü kirli ayakkabıları çamaşır makinesine atıyoruz! Aynen öyle, ve şimdi sana da ayakkabılarını bozmadan çamaşır makinesinde nasıl yıkayıp temizleyebilirsin onu öğreteceğiz.

Neye ihtiyaç duyacaksınız

1

Step 1: Ayakkabıları kontrol et ve çamaşır makinesine koy

Elbette, tüm ayakkabıların çamaşır makinesinde yıkanması mümkün değildir. Esasen, makinede yıkama, tenis ayakkabıları veya geniş anlamda spor ayakkabıları için ve sneakers, espadril gibi diğer bez veya pamuklu ayakkabılar için mümkündür. Yıkaman gereken ayakkabıları iyice kontrol et ve deri olan hiçbir kısımlarının olmaması durumunda bunları çamaşır makinesine koy, ama bir seferde asla 2 çiftten fazlasını değil: iyi yıkanmaları için geniş alana gereksinimleri vardır. Eğer varsa, "sportif" bir program ayarla, bu program spor yaparken giyilen aksesuar ve giysilerin yapımında kullanılan teknik materyaller için özellikle uyumludur. Eğer çamaşır makinende bu program yoksa, sentetik kumaşlar için olan programı ayarlayabilirsin. Suyun sıcaklığını 30°C'ye ayarla ve santrifüjü 600 devirde veya daha aşağısında olacak bir program seç.

2

Step 2: Deterjanı ekle

Deterjanı bölmesine dök. Yumuşatıcı ekleme, çünkü bazı materyaller için uygun olmayabilir.

3

Step 3: Gölgede kurut

Yıkama işlemi sona erdiğinde ayakkabıları açık havada, ama doğrudan ısı kaynaklarından uzakta olacak şekilde kurut.

AYŞE TEYZE'DEN BİR TAVSİYE DAHA

Ayakkabının kirli olan tek kısmı yanlarındaki beyaz kauçuk tabanı ise, çamaşır makinesinde komple bir yıkama yapmaktan vazgeçebilirsin. Onları çamaşır suyu bazlı ACE Ultra Köpük Ferahlık Etkisi ile temizle: ürünü pamuklu bir bez üzerine sık ve siyah lekeli izler hızlıca kayboluncaya kadar kauçuk kısmın üzerinden geç.