Çamaşır yıkama hatalarına nasıl çare bulunur

Basit bir kırmızı tişörtün, dünya çapında bir felakete yol açması mümkün müdür? Tabi ki! Özellikle beyaz çamaşırların içine boya karıştırdıysa. Pembe tonlarındaki bir kamuflaj, başına gelebileceklerin en iyisidir. Kendini de çok suçlama, çünkü çamaşır yıkama hataları en iyi çamaşırhanelerde bile yaşanabilen bir durumdur. Neyse ki bir çaresi var, özellikle de eğer çamaşırların geri dönmesini istediğin renk beyaz ise.

Neye ihtiyaç duyacaksınız

1

Step 1: Hemen elde yıkama ile müdahale et

Bu tip durumlarda zamanlama çok önemlidir! Giysilerin kurumasına izin verme, çamaşır makinesinin kapağını açar açmaz felakete yol açan çamaşırı çıkart, diğer tüm zarar görmüş beyaz çamaşırlar için, içi su dolu (10 litre) geniş bir leğen içine koy ve 1 bardak (150 ml) ACE 2si1 arada yoğun çamaşır suyu dök. Sonra, en az 1 saatliğine suda beklet. Çamaşır suyunun leke çıkartmanın yanı sıra, çamaşırlarına daha fazla zarar vereceğini düşünüyorsan, sakın endişe etme! ACE 2si1 arada yoğun çamaşır suyu diğer tüm çamaşır sularından daha yoğun ve zengin bir formüle sahiptir.Sıçrama riskinden seni koruyarak,kolay doz ayarlaması sayesinde çamarşılarını kurtarman için beyazlatmana yardımcı olacaktır.

2

Step 2: Çamaşır makinesini temizle

Suda bekletme aşamasının sona ermesini beklerken, çamaşır makinesi ile ilgilen: bazı boya kalıntılarının makine sepeti veya conta üzerinde kalmış olması mümkündür. Temiz bir pamuklu bez al, bunun üzerine, etkili ve küçük yüzeyler üzerinde kusursuz olan çamaşır sulu ACE Ultra Köpük Ferahlık Etkisi'nden bolca sık ve bunu çamaşır makinesinin iç kısımları üzerinden geçir.

3

Step 3: Beyaz çamaşırlarını çamaşır makinesinde çamaşır suyu ile tekrar yıka

Beyaz çamaşırları içinde beklettiğin sudan çıkart: lekelerin en büyük kısmı bu noktada halihazırda kaybolmuş olacaklardır. Tüm beyaz giysilerini çamaşır makinesine koy ve her zaman kullandığın çamaşır deterjanını bir makineye koy. Yumuşatıcı koyma ama bunun yerine yine biraz daha ACE 2si1 arada yoğun çamaşır suyu'nu belirtilen seviyeye ulaşıncaya kadar özel bölmesi içine dök. Ama eğer çamaşır makinenin özel bir bölmesi yok ise bunu yumuşatıcı bölmesine dökebilirsin. 40°C'de uzun bir yıkama başlat. Yıkamanın sonunda, eğer gerekli olursa, işlemi en başından tekrar et.

4

Step 4: Çamaşırları güneşe ser

Beyaz çamaşırları kurumaları için güneşe ser. Doğrudan güneş ışığının hafif bir ağartıcı etkisi vardır, bu da kalan muhtemel izlerin giderilmesine yardımcı olabilecektir.

AYŞE TEYZE'DEN BİR TAVSİYE DAHA

Leke izlerinin kalması durumunda, tüm çamaşırları, evde kullanım için satılan özel boyalar ile, daha koyu renklere boyama fikrini değerlendirebilirsin.

Yıkamak için kullandığımız ürün

ACE Ultra Köpük Çiçek Kokulu, ACE Ultra Köpük Ferahlık Etkisi

ACE 2'si1 Arada Yoğun Çamaşir Suyu